Seura-aktiivien ilta @ WHD Gård

Lauantaina 15.9. järjestimme seuran aktiivi-jäsenille virkistysillan WHD Gårdin upeassa miljöössä.

Tämän illan tarkoituksena on palkita seuran aktiivi-jäseniä menneen vuoden talkoista, viikkokisojen pitämisistä, firmagolfien järjestämisestä yms. toimintaa tukevien asioiden hoitamisesta.

Virkistystilaisuuteen pääsi osallistumaan kaksikymmentä (20) seuran jäsentä ja paikalle saavuttua seuran puheenjohtaja Jere Pohjankoski piti pienen kiitospuheen edellis vuosien ahkeroinnista, jonka jälkeen illan ohjelmassa oli seuraavaksi WHD Gård DiscGolfParkin pelaaminen.

Osallistuneiden kesken tuulisessa ja loppukierroksesta myöskin kosteassa kelissä kärkituloksen heitti Joni Mattila, pelaten tuloksen 57 (-1).

Kilpailun tulokset Metrixissä.

WHD Gårdin ikoninen lampiväylä

Seuraavaksi päästiin nauttimaan Talliravintola Hilupilttuun antimista, sillä siellä oli laitettu pöytä koreaksi jäseniä varten.

Talliravintola Hilupilttuun ruokailu

Ruokailun jälkeen päästiin vielä rentoutumaan aivan upeaan rantasaunaan (itse kutsuisin lähinnä rantahuvilaksi), harmillisesti rankka kaatosade hieman rajoitti illan lopuksi suunniteltua puttikilpailua, joten jäsenet tyytyivät vain saunomaan, uimaan ja suppailemaan rantasaunan kauniissa maisemissa.

Hits: 63